ارتباط گلخانه و بویلر

در توضیح ارتباط گلخانه و بویلر، لازم به ذکر است که بویلر را می‌توان یکی از ارکان اساسی سیستم گرمایشی در تمام گلخانه‌ها به شمار آورد. به طور کلی، در تولید سبزیجات، گل و گیاهان گلدانی، تنظیم دما در روز و شب و داشتن ظرفیت کافی سیستم گرمایش مهم است. علاوه بر این، ایجاد یک آب و هوای گلخانه‌ای همگن و مرطوب بسیار مهم است. در گلخانه‌ها، آب گرم شده در سیستم گرمایش و دیگ بخار،  از طریق لوله‌ها به مناطقی که گرما مورد نیاز است منتقل می شود. گرما هوای داخل گلخانه را از طریق لوله های فولادی و/یا از طریق کف گرم می‌کند. جهت کسب آگاهی بیشتر در این حوزه، خواندن ادامه مطلب خالی از لطف نمی‌باشد، بنابراین با ما همراه باشید!

کارکرد دیگ‌های بخار

دیگ بخار ،  یک سیستم تحت فشار است که با سوزاندن سوخت قابل احتراق همچون گاز و یا سوخت مایع،  گرما ایجاد کرده و گرمایش لازم در گلخانه‌ها، ساختمان‌های مسکونی و تجاری را تامین می‌کند.  مشعل، محفظه احتراق، مبدل حرارتی، کنترل ها، و پشته های اگزوز،  تنها تعدادی از اجزای حیاتی و ضروری یک دیگ بخار بوده و  جهت عملکرد بهینه دیگ‌های بخار ضروری هستند. شایان ذکر است که به منظور عملکرد کارآمد بویلرهای بخار، بسیاری از دولت‌ها،  نصب لوازم جانبی ایمنی در بویلرهای تجاری و صنعتی را تحت قانون مقررات فدرال (CFR) و مقررات بویلر (IBR) الزامی کرده‌اند.

گلخانه و بویلر

گلخانه و بویلر

نقش سیستم گرمایش در گلخانه

در نظر داشته باشید که جهت مدیریت مناسب دمای گلخانه ، ایجاد یک سیستم گرمایش گلخانه ضروری است تا  از رشد مطلوب گیاه در ماه های سردتر سال اطمینان حاصل شود. هزینه‌های گرمایش گلخانه به اندازه، مواد لعاب و محل گلخانه شما بستگی دارد. برای اکثر تولیدکنندگان، گرمایش گلخانه می‌تواند هزینه قابل توجهی داشته باشد. به طور کلی، در هر گلخانه‌ای ، یک سیستم گرمایشی شامل آیتم‌های زیر می‌باشد:

 • دیگ بخار با مشعل و/یا واحد CHP
 • یک مخزن ذخیره گرما
 • مخزن انبساط
 • پمپ ها
 • دریچه‌های قطع
 • دریچه‌های تنظیم
 • لوله‌های جریان و برگشت از کف
 • شیرهای اختلاط
 • یا لوله‌های گرمایش
 • ترموستات‌ها

شایان ذکر است که سیستم گرمایشی نصب شده در گلخانه تضمین کننده این است که گرمای لازم به گیاهان انتقال می‌یابد. بسته به نوع محصول، نوع گلخانه و/یا نوع سیستم رشد، گرما از طریق زیر وارد گلخانه می شود:

 • گرمایش از طریق لوله‌کشی
 • گرمایش پوشش گیاهی
 • گرمایش از کف
 • گرمایش شیروانی
 • گرمایش مونوریل
 • گرمایش روی میز

استفاده از دیگ‌های بخار زیست توده در گلخانه و مزایای اقتصادی و زیست محیطی آن

دیگ‌ بخار با گرم کردن آب تا دمای نزدیک به جوش کار کرده و گرمای تابشی تولید می‌کند. این دیگ‌ها گرمای ثابتی را در سرتاسر ساختار گلخانه ارائه داده و بر رطوبت داخل گلخانه تاثیری نمی گذارند. هر چند،  دیگ‌های بخار یک انتخاب محبوب در بسیاری از صنایع هستند، با این حال، افزایش هزینه‌های انرژی و نگرانی‌های زیست محیطی موجب شده است تا تولیدکنندگان به فکر سایر منابع سوخت باشند. یک دیگ بخار زیست توده که از گلوله‌های چوبی یا تراشه استفاده می‌کند، می‌تواند جایگزین ارزان تر و سازگارتری با محیط زیست باشد. گلوله های چوبی دارای صرفه جویی در مصرف انرژی هستند و قیمت آنها ثابت است. این گلوله‌ها یک منبع انرژی تجدیدپذیر هستند و انتشارات کم کربن آن‌ها، تاثیری منفی بر محیط زیست اعمال نمی‌کند.

تفاوت هیتر( گرم کن)  با دیگ بخار جهت استفاده در گلخانه

شایان ذکر است که هیتر نیز یکی دیگر از گزینه‌های گرمایش گلخانه در فصل سرد زمستان است. در این سیستم، هوا با استفاده از یک کوره گرم می‌شود. سپس هوای گرم از طریق مجاری به گلخانه منتقل می‌شود. اگر گلخانه شما نیاز به خشک کردن فضای داخلی دارد، این سیستم، یک راهکار ایده آل است. لازم به ذکر است که یک کوره ارزان‌تر از یک دیگ بخار است، اما هزینه های انرژی بیشتری نسبت به دیگ بخار دارد!

مرکز معتبر خرید دیگ بخار و  تجهیزات گرمایشی گلخانه

شایان ذکر است که در صورتی که جهت مدیریت گرمایش گلخانه خود نیازمند مشاوره و خرید دیگ بخار و سیستم‌های گرمایشی لازم می‌باشید، می‌توانید با متخصصین فروش این مجموعه ارتباط بگیرید. این مجموعه همواره در زمینه کیفیت و مدرن بودن تجهیزات خود به مشتریان تعهد داده و هدف اصلی آن، توزیع بهترین دیگ‌‌های بخار و سیستم‌های گرمایشی بازار می‌باشد. همچنین در صورت مواجه شدن با هر گونه چالشی، می‌توانید سوالات خود را در بخش پشتیبانی مطرح نمایید.

بویلر ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Button
× واتساپ