چیلر چیست؟

چیلر به دستگاهی می گویند که توسط یک چرخه تراکمی بخار یا جذبی، حرارت را از جریان متحرک معینی دفع می کند. بعد از این مرحله این جریان بوسیله چرخش داخل یک تبدیل کننده حرارتی، برای سرد کردن آب به کار برده می شود. در نهایت چیلر حرارت را از فضایی جذب و به فضایی دیگر انتقال می دهد.در واقع به این وسیله پمپ انرژی نیز می گویند.

در واقع این نوع از چیلر براحتی و با سطح کیفی مناسب آب گرم تولید می کند. در نهایت باید گفت این نوع مانند یک دیگ آبگرم عمل می کند و آب گرم مورد نظر برای استفاده و یا گرمایش را تولید می کند.

کاربرد چیلرها بر دو قسم تهویه مطبوع و برودت صنعتی می باشد. این محصول از اساسی ترین لوازم سرمایشی و گرمایشی در ساختمان ها و کارخانجات صنعتی می باشد. از این محصول برای تولید هوای مطبوع در فن کویل ها و هوا سازها و فضای داخلی منازل، ادارات و کارخانه های مختلف صنعتی میتوان بهره برد.  در واقع دمای آب اولیه به کویل با جذب گرما از هوای محیط مورد نظر، زیاد شده و جهت خنک کردن دما تا حد استاندارد تهویه که 7 درجه سانتی گراد می باشد، دوباره به چیلر باز می گردد. این دستگاه بنا به نوع محیط کاربردهای فراوانی دارد. همچنین در فصول مختلف از آن در مکان های فرهنگی و عمومی و … بهره های فراوانی میتوان برد.

چیلر

چرا آبگرم در چیلر استفاده می شود؟

اینکه چرا آب گرم در چیلر استفاده می شود بنا بر تقاضای فرایند مربوطه است. به عنوان نمونه در نوع جذبی این وسیله یک ژنراتور وجود دارد و این ژنراتور نیز به سه نوع متفاوت با آب گرم کار می کند. ابتدا آب گرم با حرارت و گرمای پایین تر از نقطه جوش، نوع دوم آب مافوق گرم یا داغی که دمایش از نقطه جوش بیشتر است. همچنین نوع سوم بخار فشار کم که این فشار پایین تر از 15 پوند بر اینچ است. در نهایت باید تمام این سه نوع منبع گرمایی ژنراتور را برای چیلر مهم دانست.

چیلر

چیلر

 

قیمت دیگ آبگرم

قیمت دیگ آبگرم در مقابل مشخصات و کاربرد بسیار بالای این دیگ بسیار مقرون به صرفه می باشد. مدل های متفاوتی دارد. که شما خریداران محترم می توانید با قیمتی مناسب آن را برای منازل یا شرکت ها و کارخانجات صنعتی، خریداری نمایید.

دیگ آبگرم مخصوص چیلر دارای طرح ها و مدل های مختلف در رده مشخصات خود می باشد. همچنین از ویژگی های این محصول میتوان به ظرفیت و کیفیت بالای آن که در قیمت محصول بسیار نقش بسزایی دارد، اشاره نمود. قابلیت های حرفه ای بسیاری دارد و در اکثر مکان های صنعتی و منازل مسکونی و صنعتی حداقل یکی از این دستگاه موجود می باشد. و مورد کاربرد و استفاده همگان است. در نهایت با در نظر گرفتن تمام این امکانات اگر مشتری جنس با سطح کیفی بالا می خواهد می بایست برای آن هزینه کند. مسلما با توجه به مدل و ساخت محصول با امکانات حرفه ای و بروز خارجی هزینه قابل توجهی نیز جهت خرید یک محصول می بایست پرداخت تا به آن سطح از رضایت و خرسندی در سالیانی که از آن محصول استفاده می نمایید، دست یابید.

قیمت دیگ آبگرم با توجه به مجهز بودن آن در دنیای کنونی بسیار مقرون به صرفه می باشد. همچنین خریدار این محصول دارای گارانتی را، با اطمینان کامل و رضایت خاطر میتواند خریداری کند. این محصول به دلیل اینکه یکی از تجهیزات چیلر است باید دارای کیفیت و طول عمر مناسبی باشد.

.

 اهمیت خرید یک محصول دارای نشان استاندارد و اصالت نامه کالا از مهمترین مسائلی می باشد. که امروزه می بایست در خرید یک کالا مورد توجه قرار داد.

 قیمت دیگ آبگرم در زمان های مختلف متغیر بوده و تحت تورم و نوسانات بازار قیمت این محصول روند ارتعاشی دارد. در نهایت قیمت مناسب این محصول سبب افزایش محبوبین این دیگ ها در بین خریداران خود شده است. این محصول بسیار از فروش خوبی برخوردار هستند. البته نباید از جنس ترکیبات آلیاژ مطلوب یک دیگ غافل شد. که سهم بسزایی را در طول عمر دیگ دارد. این دیگ ها در بین کارخانجات مختلف طرفداران خود را پیدا کرده و با هر قیمتی به فروش می روند. بنابراین مطمئنا مشتری از عملکرد دیگ آبگرم راضی و به رضایت صد در صدی در خرید محصول دست می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Button
× واتساپ