کاربرد هواساز

یکی از کاربردی ترین دستگاه ها و تجهیزاتی که در سیستم های تهویه مطبوع مورد استفاده قرار می گیرند هواساز ها می باشند.  در سراسر دنیا از این وسیله استفاده می شود و باید بدانید نقش مهمی را این وسیله های صنعتی در صنعت ایفا نموده اند. این سیستم یکی از انواع دستگاه های گرمایشی، سرمایشی و تهویه مطبوع است که کارایی بی نظیری را از خود نشان می دهد. هوایی که از درون آن به خارج فضا فرستاده می شود بسیار با کیفیت است. با توجه به گرم شدن زمین این وسیله یکی از اصلی ترین وسیله هایی می باشد که شما می توانید برای صنایع متنوع خریداری کنید.

 هر یک از انواع ساختمان ها بر اساس موقعیت مکانی که دارند از سیستم های متنوعی برای تهویه هوا استفاده می کنند. هواساز یکی از انواع سیستم هایی می باشد که در مناطق متنوع تجاری و صنعتی استفاده می شود. شما می توانید این دستگاه را در هر ساختمانی استفاده کنید تا شرایط آب و هوایی آن ساختمان را در حد مطلوب نگهداری نمایید. در حال حاضر شما باید به خوبی بدانید که این دستگاه ها از جمله بهترین دستگاه هایی به شمار می روند که در بسیاری از بیمارستان ها، رستوران ها و فروشگاه های بزرگ از آن استفاده می کنند.

هواساز

هواساز

نحوه عملکرد هواساز :

شما باید به خوبی بدانید که نحوه عملکرد دستگاه هواساز در حالت سرمایش و گرمایش با یکدیگر متفاوت می باشد و شما از آن سیستم متنوعی را دریافت می کنید. برای هر یک از عملکردهای گرمایشی و سرمایشی از این دستگاه ویژگی های خاصی را دریافت می کنید که این عملکردها عبارت می باشد از :

  1. در حالت سرمایش :

کارکردی که شما از هواساز ها در حالت سرمایشی دریافت می کنید تا حدودی شبیه به کولر می باشد. عملکرد این دستگاه در صورتی که آن را روی حالت سرمایشی بگذارید به گونه ای می باشد که تزریق کننده آب با فشار بالا است. آب به وسیله این دستگاه روی جریان هوای عبوری اسپری می شود و آن را به صورت ذرات پودری در می آورد. این ذرات پودری برای تبخیر شدن حرارتی که در هوای عبوری وجود دارد را می گیرند و از همین طریق دمای هوا را کاهش می دهند.

 از آنجایی که هوای سرد با آب تبخیر شده ترکیب می گردد شما از این دستگاه رطوبت نسبی دریافت می کنید. باید به خوبی بدانید که این عملکرد امکان تنظیم کردن رطوبت هوا را به طور کلی از بین می برد. به همین دلیل از این دستگاه در آن دسته از ساختمان هایی که رطوبت زیادی دارند استفاده نمی شود. برای آن مناطقی که دارای آب و هوای خشک و نیمه خشک هستند شما بهتر است که این عملکرد دستگاه را مورد استفاده قرار دهید.

  1. در حالت گرمایشی :

 استفاده کردن از دستگاه هواساز برای ایجاد گرمایشی در محیط های متنوع یکی از بهترین گزینه هایی است که می توانید داشته باشید. برای اینکه از این دستگاه استفاده کنید به دستگاه های مکمل نیاز دارید، در واقع دستگاه های دیگری مانند بویلر ها و پکیج ها را برای استفاده از این عملکرد دستگاه باید تهیه نمایید. نحوه عملکردی که این دستگاه در حالت گرمایش دارد به گونه ای می باشد که بعد از گرم شدن آب آن را به لوله های دستگاه انتقال می دهد. چرخش فن درون دستگاه موجب می شود که هوای گرم به فضای مورد نظر شما هدایت داده شود.

اجزای دستگاه هواساز :

هر یک از اجزایی که درون دستگاه هواساز وجود دارد دارای ویژگی های متنوعی می باشد. برخی از این اجزا همراه با ویژگی هایشان عبارت است از :

  1. بدنه دستگاه شبی به اتاقک می باشد که اجزای دستگاه را به خوبی پوشش می دهد. دیواره این بدنه از جنس فولاد گالوانیزه است که به خوبی آن را عایق کاری کرده اند.
  2. فن از جمله ضروری ترین و مهمترین بخش های این دستگاه به شمار می رود که برای جابجاسازی هوا باید روی دستگاه نصب شود. استفاده از فن موجب می گردد که شما بتوانید هوا را به صورت یکنواخت در تمامی بخش های کانال توزیع کنید. نوع فن های نصب شده روی دستگاه متفاوت است که نوع آن بستگی به مدل دستگاه دارد.
  3. کویل هایی که روی دستگاه نصب می شود از دیگر بخش های مهم به شمار می رود که آن را به وسیله لوله به بویلر و یا چیلرها نصب می کنند.
  4. فیلتر تصفیه هوا از دیگر بخش ها و تجهیزات مهم دستگاه هواساز به شمار می رود که رطوبت زنی دستگاه ها با استفاده از این وسیله انجام می شود.
  5. تجهیزاتی که مربوط به رطوبت هوا می باشد و درون این دستگاه نصب می گردد نیازهای سیستم سرمایشی و گرمایشی دستگاه را به بهترین شکل ممکن تامین می نماید.

6. تجهیزاتی که مربوط به کنترل الکتریکی و مکانیکی دستگاه است از دیگر بخش های مهم این سیستم به شمار می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Button
× واتساپ